SWAP party

W poprzednim wpisie było kilka słów o recyclingu i segregowaniu śmieci. Jednym z naszych problemów jest zbyt duża produkcja wszelakich dóbr. W to wchodzą także ubrania. Producenci odzieży wciąż produkują nowe kolekcje. Co pół roku wypuszczają w świat, tysiące nowych produktów. Wiele z nas poddaje się pokusie nowych, modnych ubrań. Moda ma jednak to do siebie, że bywa ulotna i takie ubranie po kilku miesiącach ląduje na dnie szafy. Jakie jest lekarstwo na to aby nie utonąć w tekstylnych śmieciach?
Rewelacyjnym rozwiązaniem są wydarzenia zwane SWAP party. Na czym one polegają? To eventy podczas których osoby biorące udział przynoszą swoje ubrania, których już nie używają i mogą wymienić się z innymi osobami. W taki sposób pozbędziecie się nietrafionych zakupów, a może schudliście i potrzebujecie mniejszego rozmiaru? To wspaniała okazja na złowienie modowych perełek, a może i na zawarcie nowych znajomości. Inną dobrą propozycją jest internetowy second hand, w którym za kilka złotych kupicie świetne ubrania.
Na początek możesz zorganizować taką wymianę w gronie znajomych. Spotkajcie się przy herbacie, czy winie i przynieście niepotrzebne, ale oczywiście dobrej jakości ubrania. Może sukienka, która założyłaś raz wpadnie w oko Twojej przyjaciółce?

Zobaczcie także: Najlepsza bielizna do karmienia piersią – test produktów